به گزارش  امید به نقل از  ایسنا، در نامه علی مطهری به مصطفی پورمحمدی آمده است:

جناب حجت‌الاسلام آقای پورمحمدی دامت برکاته

وزیر محترم دادگستری

با اهداء سلام و آرزوی توفیق الهی برای جناب‌عالی، پاسخهایی که در جمع مدیران رسانه و دانشجویان درباره مسئله حصر و ممنوع‌التصویری برخی شخصیتها داده‌اید نشان می‌دهد که به خاطر تصمیمات غلط دیگران از یک طرف و موقعیت شغلی خود از طرف دیگر مجبور شده‌اید توجیهی برای آن درست کنید و خودتان نیز قانع نشده‌اید.

فرموده‌اید بحث حصر یک بحث حقوقی – قضایی نیست بلکه یک موضوع ی و امنیتی محسوب می‌شود.» بعد آن را اصلاح کرده و اظهار کرده‌اید: البته تلاش ما باید این باشد که حصر در یک چارچوب حقوقی تفسیر شود.» بعد فرموده‌اید: طبعاً این بحث نه در دولت قابل طرح و رسیدگی است و نه در قوه قضائیه. این بحث در شورای عالی امنیت ملی طرح و پیگیری می‌شود. این تصمیم فراتر از تصمیم قواست.»

این توجیه، برای چند ماه اول حصر که جامعه تا حدی آشوب‌زده بود می‌تواند درست باشد که حصر تصمیمی ی و امنیتی است، ‌اما سخن درباره ادامه حصر در بیش از چهار سال گذشته است که جامعه در حال آرامش بوده و هیجان آن دوره فروکش کرده است. بدون شک مسئله حصر در این مدت یک موضوع حقوقی و قضایی بوده است.

این که مجازاتها را بدون ملاک و به طور گستره و گزاف به دو قسم تقسیم کنیم: ی امنیتی و حقوقی قضایی، و دسته اول به وسیله یک شورای چند نفره و بدون محاکمه و دفاع متهم تعیین شود و دسته دوم با محاکمه و حکم قاضی، یک بدعت خطرناک است و لوازم بدی دارد، از جمله کشور را از دموکراسی دور می‌کند، علاوه بر این که خلاف اصول سی و دوم تا سی و هفتم قانون اساسی درباره حقوق متهم و مجرم است.

هشتک من در انتخابات مجلس شرکت نمبکنم

چرا کسی درست اعتراض نمیکند ؟؟؟؟؟؟

سال به سال دریغ از سالهای 84تا 92

حصر ,یک ,حقوقی ,ی ,امنیتی ,» ,حصر در ,سی و ,محاکمه و ,و امنیتی ,که حصر

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ostandard دارالقران الکريم جرقويه عليا وبلاگ نمایندگی فردوسی مشهد بتن مطالب اینترنتی همه چي از همه جا رنگین کمان لیوان تبلیغاتی - هدایای تبلیغاتی راسا گیفت باربری رفاه مجله اينترنتي هيرو